Meie täiuslik eneseteostus

Kindlasti olete kokku puutunud elus olukorraga, kus te ei tea, mida teha ja kuidas edasi. Sel juhul, erinevalt üldisest arusaamast, võib teile õnne soovida – te olete, kas teadlikult või alateadlikult, lubanud tekkida olukorral, kus te ei ole oma elu ette täitnud tegevuste või plaanidega ehk oma elu püüdnud ise maksku mis maksab, välja mõelda. Kuigi emotsionaalselt võivad need olukorrad olla keerulised, on just need momendid elus, kus meil on võimalik pöörduda oma täiusliku eneseteostuse ehk oma hingeülesannete manu.

Meie ülesanded jagunevad kaheks: sisemised ja välimised (need on omavahelises põimumises). Esimene tähendab seesmiste kontseptsioonide, mõttemustrite, raskuste jms ületamist ning välimine hõlmab meie annet, mida meil maailmaga jagada tuleb.

Tasub meeles hoida, et konkurents on illusioon – on olemas koht, mida saad täita vaid sina, on olemas tegevus, mida saad teha vad sina, see ei kuulu kellelegi teisele. Et oma hingeülesannet täita, ei pea me kellegagi võitlema või hullupööra ennast tõestama, see ilmub meie ellu samm-sammult ja me tunneme selle ära – see on teadmine, selge soov, see on sinu huvi. Osade jaoks toimub kõik see kiirelt, teiste jaoks on see teekond, kus tuleb läbida palju käänakuid, tõuse ning langusi – kõik see käib asja juurde, sest saadavad kogemused on millekski vajalikud.

Teadmatus on hea, sest parem on eesmärke mitte omada, kui tormata pea ees kusagile, kuhu minema tegelikkuses ei peaks. Hea algus on juba seegi, kui me teame, mida me ei taha, sest viitab see ju kogemusele ja viimast ei ole võimalik kusagil õppida ega osta.

Kuidas ja millest alustada?

Peab valima viisi, mis tuleb teie praeguse seisuga kõige paremini välja ehk tuleb töötada (hinge)eesmärkidega, mis on kättesaadavad meie praegusest positsioonist vaadatuna. Siinkohal on abiks intuitsioon, mida võib (aga ei pea ilmtingimata) toetada loogika.

Üks oluline asi veel – kompromissi tegemine ei ole oma hinge juhatuse järgimine. Inimene läheb kompromissile siis, kui ta tunneb hirmu ja ei usu (kas iseendasse või kõrgemasse jõusse) või ollakse liiga mugav, et oma ellu muutusi lubada. Seega on oluline märgata, mis põhjustel me järeleandmisi teeme, latti allapoole asetame ehk me ei tohiks oma vahe-eesmärke saavutusmugavuse järgi paika sättida.

Kristo Kiviorg

Comments are closed.

Post Navigation