Sildid:

Ära taha seda mis teistele kuulub

(Armu)kadedus on takistava, vangistava iseloomuga emotsioon. Millegi tahtmine, mis on kellelgi teisel olemas, räägib mitte soovist kui sellisest, vaid alaväärsuse ja puuduse tundest.


Inimene, kes laseb kadedusel endast võimust võtta, on alati ennast hävitava käitumisega. Enesesabotaaž on tugevat kadedust tundvatel inimestel aga enamjaolt teadvustamata. Küll nad kogevad, et on justkui takistatud oma elus. Hirmud sügaval alateadvuse tasandil ei lase inimesel oma parimal osal avalduda. Kadedus täidab siis oma eesmärki püüda inimene lõksu visklema, selle asemel, et lubada enesel kogeda kõiki olemasolevaid häid asju oma elus. Kadedus on takistava, vangistava iseloomuga emotsioon, mida tuleb teadvustada selleks, et tema mõjuväljast väljuda. Kadedus on äärmiselt hävitav ja muudab inimesed ajapikku üha toksilisemaks, pahasemaks ja kurjemaks. Kasvav sisemine rahulolematus viib inimese lahenduste otsinguteni. Kadedusest vabaneda soovival inimesel tuleb tunnistada, et kui ta tahab midagi, mis kuulub kellelegi teisele, tugineb see alati alaväärsuse ja puuduse tundel.

Armukadedus tuleb alati usaldamatusest ja hirmust, et keegi, keda sa armastad, kavatseb sulle haiget teha. Armukadedus sulgeb inimese südame ja ei luba tal armastust vastu võtta ega välja anda, kogeda. Emotsionaalsel tasandil valitseb pidev ärevus ja see häirib kogu tema elu. Sellise inimese keha on väga pinges ja tal on raskusi sügavalt lõdvestumisega. Seni kuni inimene laseb endas võimutseda armukadedusel, ta rahu ja usaldust ei leia.

Inimesel on võimalik terveneda selliselt, et tema teadvus puhastub armukadedusest, kadedusest ja hirmust, kui ta mõistab kogu oma olemusega, et ta ei pea kedagi ega midagi kadestama. Kadedus on ego manifestatsioon. Mitte miski, mis kuulub kellelegi teisele, ei võta sinult ära midagi, mida sa võid oma elus olla ja saavutada. Igaühel on meist oma tee ja igaühel tuleb vastu võtta see enda oma ning olla tänulik selle eest, mis talle antud on. Seda tehes kogeme, kuidas vabaneme vimmast ja teistest halbadest tunnetest ning hirmust, et meie jaoks ei ole või ei jagu häid asju, kogemusi elus. Tervenemine armukadedusest seisneb kahtluste, kontrolli ja usaldamatuse vabaks laskmises. Inimene kogeb taas kuidas ta on ühenduses kõiksusega ning oma tõelise, puhta, vaba olemusega. See on turvalisuse küsimus. 


Eelmine
Õnn ei tee meid tänulikuks, vaid tänulikkus teeb meid õnnelikuks
Järgmine
Mida sa ei tea, et sa veel olla võiksid?

Lisa kommentaar

Email again: