Ärevushäire kui läbielamata hingetrauma

Ärevushäire on närvisüsteemi "lukustunud" trauma, mis käivitub alateadlikul tasemel kui väliskeskkonnas on tekkinud sobiv päästik, mis selle käima lükkab.

Traumaks võib olla väljapääsmatu olukorra kogemine, šokeeriv olukord või elusündmus (näiteks vanemate lahkuminek), pere- ja suhtevägivald vms.

Kuna inimene oma tavateadvuse juures ei suuda alateadvust lugeda, võib tunduda, et paanika ja ärevushood on juhuslikku laadi, tegelikult see nii ei ole. Kujundlikult kirjeldades on ärevushäire närvisüsteemi ülekuumenemine, kus keha loomulik jahutussüsteem (rahunemine) tööle ei hakka või toimib see osaliselt, mis tähendab, et häire möödub tavapärasest pikema aja möödudes. Kui "jahutussüsteem" tööle ei hakka, on inimene nö pidevas protsessis.

Närvisüsteemi lukustunud trauma avaldub erinevate anomaalsete sümptomite kaudu - nõrk palavik või palavikuline tunne, peapööritus, anomaalsed valud erinevatel aegadel erinevates kohtades kehas, tasakaaluhäired, hormonaalne tasakaalutus ja sellest omakorda tingitud sümptomid. Üldreegel on see, et sümptomid sõltuvad osaliselt ka sellest, millises piirkonnas närvisüsteemi häire parajasti on – inimene üldjuhul, kui ta on oma keha suhtes tundlik, tunneb selle ära, märkab.

Emotsionaalsel tasandil tähendab ärevushäire kunagi (sageli lapsena) tehtud tugevalt laetud järeldust, et "seda kõike on liiga palju, ma ei tule sellega toime." Kuigi olukord on ammu möödas, elab inimene seda täiskasvanueas ikka ja jälle läbi tunnete tasandil millele siis keha ka vastavalt reageerib.

Kollektiivselt tähendavad psüühika ja närvisüsteemi häired inimkonna materiaalsusest lähtuvat elusstiili – ühiskond, kus ei ole vaimu sees, läheb ajapikku, järk-järgult hulluks, tehislik elukeskkond ja – stiil, pinge mis sellest sünnib, mõjub inimpsüühikale just nõnda rängalt.

Närvisüsteemi küsimustele tuleb läheneda kompleksselt tegeledes mõtlemise, liikumise, hingamise ja õige toitumisega ehk tähelepanu tuleks suunata bioenergeetikale, mille abil lukustunud trauma saab vabaneda.


Individuaalseks nõustamiseks saada kiri elli@kaksikleek.ee või kristo@kaksikleek.ee
Eelmine
Mille heaga elu sind üllatada võib?
Järgmine
Elu võib muutuda eufooriliseks kui astuda tee pealt eest ära

Lisa kommentaar

Email again: