Ärge kartke!

Kui inimesed vaid aru saaksid, et neil ei tule ega ole mitte midagi karta, siis see ongi see koht, kus õiglus hakkab sündima. Tegelikkus saab ilmsiks ja kõik on läbinähtav.

Inimesed kardavad ikka ja jälle tegelikult vaid iseennast ja seda osa endast, mis on veel varjus. Mõned meist eitavad oma hirme ja jagavad ümbritsevale maailmale kuhjades hinnanguid. Teised aga näevad küll oma hirme, kuid ei suuda nende osas midagi ette võtta. On ka neid, kes üritavad ennast hirmude eest põgenedes ära peita. Kui inimene tõeliselt aru saab, et see kõik, mida ta kogeb, on tema ise, siis ta vajub täielikult oma sügavaimasse olemusse. Toimub rahunemine ja inimhing saab täiesti puhtana avalduda - ta on jõudnud kohale.

Seni kuni meie sisemaailm kubiseb hinnangutest ja erinevatest piiravatest tajudest ning nende põhjal tehtud järeldustest, ei saa me endist mõelda kui Jumalinimestest. Ometi seda tehakse ja massiliselt. Kõik see, mida sa täna veel ei mõista, ei ole vale lihtsalt sellepärast, et sina sellest aru ei saa. Inimene, kes ei mõju sulle mugavalt, ei ole sinu vaenlane, vaid liitlane kõrgeimas mõttes. Iga informatsioon, mis me endast välja saadame, on määrava tähtsusega, sest mille välja anname, saame ka tagasi. Tõeline harmoonia ja elu sünnib puhaste väljade vastastikusel mõjul. Ja me võime mõelda või öelda, mida me mõtleme või ütleme, aga loeb see, mis on avaldunud tegelikkuses.

Hinnangulisus inimeses ei räägi niivõrd sellest, kelle või mille osas hinnang anti vaid hinnangu tundjast, andjast endast. Oma sisemaailmas hinnangutest pungil inimene on iseennast meeleheitlikult otsiv hing. Hinnates justkui väliseid nähtusi kaalub ta tegelikult erinevaid osakesi iseendas, otsides alateadlikult äratundmisi. Inimene jõuab oma arengus sinna, kus ta taipab, et selle asemel, et vaevata iseend sellega, mis teised on, tuleks neil vaevata oma pead sellega, mis nad ise on.

Ebaturvalisuse tajumine, kogemine on midagi, mis inimest hoiab, hoiatab. Aga sealsamas ka takistab arengut, edasi liikumist kõrgemale tasandile. Et uus kvaliteet sinus saaks avalduda, tuleb olla julge ja teadvustada, et see kõik, mida sa koged, oled sina ise ja siin ei ole mitte midagi karta.

Eelmine
Millal saab mehest mees?
Järgmine
Tüdimus kui vabanemise algus

Lisa kommentaar

Email again: