Eneseteostusel on kahte sorti vilju

Reeglina peetakse eneseteostuseks midagi, mis avaldub nähtavas maailmas – need on välised viljad. Inimene võib teostada ennast ka läbi seesmiste viljade kasvatamise.

Seda, kas inimeselt oodatakse nähtavate, sisemiste või mõlemat sorti viljade kasvatamist, ütleb tema elu talle ise ette. Meile antakse alati vastavalt võimetele ülesandeid perekonnas, suguvõsas, sotsiaalsel tasandil. Üldjuhul on meil alati kaks nöörijuppi, millest sõlmi lahti harutada – üks oluline väljakutse elab meie sisetasanditel (alateadvus) ja teine välimises sfääris ehk teadvuses. Töö, mida me teeme, ei ole lihtsalt töö maises tähenduses, vaid ta aitab meil lahendada mõlemat tasandit, seda muidugi juhul kui suhtume töösse laiemalt, metafüüsiliselt, mitte kui raha teenimise vahendisse.

Igal inimesel on talle antud tööriistad ning elu poolt antud võimalused. Tark inimene ei kiru ega kritiseeri oma tööriistu ega ka võrdle neid kellegi teise omadega. Sel pole mõtet, sest erinevatel tööriistadel on erinevad ülesanded. Tuleb kasutada seda, mis sul parajasti olemas on ning olla selle juures rahus. Ainult nii loob inimene eelduse, et tema tööriistakohvrisse võiks midagi juurde tulla – rahu kaudu avaneb meie sisemine talent. Meile antakse seda, mille ülesed me oleme ehk meil on kõik see, mida me juhtida/hallata suudame.

Kui töö valmistab inimesele kannatusi, ei ole ta töö õppetunnist aru saanud. Inimene ei saa töötada juhuslikult valel kohal. See poleks võimalik. Töö ütleb talle midagi. Ta peab ise sisaldama seda, mida enese ümber näeb ja kogeb. Sealt vaatabki vastu inimese sisemine tööpõld mille kallal tööd teha.

Maailma võidad sa iga kord siis, kui enne sisemise/välise reaktsiooni teket teadvustad sa oma varasema käitumusliku harjumuse ja suudad muuta oma tavapärast viisi. Siis oledki oma maailma meister.

Kui inimesele meeldib tema töö, võib ta rahumeeli töötada ka 90-aastaselt. Inimese "oma asja" leidmine on seotud tema sisemise küpsemisega, enesest arusaamisega. Ei midagi muud. Oma asi ei pruugi alati tähendada edukat välist karjääri, vaid edenemist vaimselt sisetasanditel. Väline edu möödub nii ehk naa ehk maised eesmärgid ei saa olla absoluutsed.

Inimene, kellel ei ole mõtet, hääbub pikkamööda ja lahkub siit maailmast enne oma aega. Seetõttu ei ole pensionile jäämist mõtet oodata – tuleb ennast tundma õppida, end lihvida, isiklikke ning suguvõsa karmalisi asju lahendada. See on üks osa eneseteostusest.

Eelmine
Õnnista seda mida teed
Järgmine
Naise rahulolematuse allikad

Lisa kommentaar

Email again: