Haiguste psühhosomaatilistest tagamaadest – artriidi näide

Tervis on alati seotud läbivate joontega inimese elus. Seetõttu tuleb panna tähele, mis on inimese elus see miski, mis loob kehas erinevaid aistinguid ja probleeme, mis on selleks läbivaks jooneks.

Tavaliselt ei suuda me oma mõistusega neid kahte asja kokku panna. Tõsi, vahel läheb meil õnneks ning tekib arusaamine oma terviseprobleemi psühhosomaatilisest tagapõhjast. Keha on meie jaoks nö nähtav pool, selle pealt me näeme avaldunut. Ja siis on selle sama nähtuse avaldumata, peidus pool. Kui meie kehas on mingisugune sümptom, siis üksinda teda olemas olla ei saa, ta on alati koos nähtamatu ehk avaldumata osaga. Viimane on inimese infoväljas asetsev programm – omaette (kui ta on piisavalt tugev) teadvust kandev üksus. Need programmid saavad sinna tekkida kas pärilikkuse (suguvõsa ülekanded) või inimese enda minevikus loodu kaudu. Tavaliselt esinevad need mõlemad korraga, sest inimene ei ole juhuslikult sündinud konkreetsesse suguvõsasse. Ehk probleemid füüsises ei eksisteeri mitte kunagi eraldi meie igapäevasest elust, seal peab olema nähtaval mingisugune käitumine, muster, hoiak, suutmatus vms.

Võtame näiteks artriidi. Seda põdevate inimeste üks ühine nimetaja on tugev sisemise kontrolli vajadus, mis läbi persona võib välises maailmas avalduda inimeseti erinevalt – püüd kontrollida teisi või iga hinna eest iseennast. Sellega käib kaasas ka piiride küsimus – see inimene kardab kui tema kehtestatud piiridest kinni ei peeta, sealt üle astutakse. See tekitab temas tunde, et teda ei austata, hinnata, ei peeta lugu, et teda kasutatakse ära jne. Peentasadil on inimese väljas seetõttu aktiivsed programmid, mis "söövad" inimese liigeseid ja luid, muutes nõnda inimese sõna otseses mõttes jäigaks. Kui tahta, et inimene terveneks, peavad need programmid muutuma ehk inimene peab läbi tegema muutuse, ainult nii saab vanast vabaks ja saab sündida midagi uut.

Peab tõesti paika see, et me lõikame seda, mida külvanud oleme. Mõnikord lihtsalt ei ole asjad üks-ühele mustvalged, et me sellest aru võiksime saada. Seoseid tuleb otsida.

Eelmine
Milleks mulle mees kui ise hakkama saan?
Järgmine
Lähisuhete väljakutse on seotud minevikupärandi mitte olevikuhetkega

Lisa kommentaar

Email again: