Hea aeg pöörata elus uus lehekülg

Me ei peaks vaatama tagasi, pigem tuleks meil ennast uuesti defineerida. Rasked tundeid, mida aeg meie alateadvusest esile tirib, ei peaks vältima ega alla suruma – nad on tulnud, et minna.

Kõik hirmud on minevikukogemused. Kui me oleksime tabula rasad, siis me ei kardaks. Kartmine ei ole seotud olukorraga mida me kogeme, vaid minevikukogemusega, mida me alateadlikult olukorraga seostame. Kui me selle sügavalt teadvustame, mõistame, et hirm on oleviku illusioon.

Vanas elus ei oota meid enam miski, sinna pole mõtet tagasi kippuda. Igal asjal on oma aeg ja ühel hetkel on aeg täis. Ebaõnnestumist ei ole olemas. Oleme kogenud elu teatud moel ja see kuidas me seda kogenud oleme, lihtsalt muutub. Muutus on fookuse küsimus, sellega hakkama saamine samuti. Sa lihtsalt saad sellega hakkama, tuled toime. Tee ei lõpe, sest lõppu pole olemas. Tee läheb edasi.

Inimkond tervikuna liigub puberteedijärgsesse aega ehk pikemas plaanis, küll läbi raskuste, hakkab kõlama oodatud tarkus, muutunud arusaamise tõde. See ei juhtu kohe homme ega ülehomme, aga see tuleb. Piltlikult öeldes hakatakse aru saama, et kõiki kogemusi, mõtteid ei pea ilmtingimata läbi katsetama nähtavas maailmas, vaid seda võib ja saab läbi teha ka vaimukogemusena.

Kuna inimeste käbinääre muutub aktiivsemaks, tähendab see seda, et ärksamad inimesed hakkavad leidma ja looma uusi seoseid, mida enne ei suudetud, nägema asju, mida enne ei nähtud jne.

Puberteeti oli vaja kontrollida, kui inimene saab täisealiseks, on ta vaba ja vastutab ise. Meie mõtted, sõnad ja teod pöörduvad, nagu eelmises artiklis öelda sai, meile senisest kiiremini tagasi. Seepärast langeb ka võim (siinkohal räägime tegelikust võimust, mitte näilisest) omaenese mõõga läbi, viisil mida nad ise kunagi oodata ei oska, sest mõtted, sõnad ja teod pöörduvad. Lugema hakkab inimeste tegelik kvaliteet, mitte see, mida ta etendab. On aeg tõsta oma tegelikku kvaliteeti ja minna uuena, muutununa edasi, sest tee on lahti.Eelmine
Tervenemine on köidikuist vabanemine
Järgmine
Sõltuvused on seotud hülgamiskogemusega

Lisa kommentaar

Email again: