Inimene paneb end kannatama oma hirmude tõttu

Teadvustamata alateadlik hirmude tasand loob inimese ellu konfliktseid olukordi, millele selgitust ei ole võimalik intellektuaalselt leida.

Iga keeruline olukord, mis inimese ees avaldub, on tema enda (kõrgema osa) tellitud. Iga konflikt väljaspool on peegeldus inimese enda sees olevast konfliktist. Kusjuures kumbki osapool kogeb selles olukorras mitte teist inimest ega ka mitte situatsiooni kui sellist, vaid ainult iseennast. Iga põrkumise kõrgem eesmärk on luua selgust ja suuremat vabadust osapooltes endis. See on võimalik muidugi siis kui seda õppetundi võetakse kui seesmist kasvamise protsessi.

Konfliktis kohtub inimene iseenda nurgelisusega välimises sfääris, ta ei oska seal nähtut iseenda omadusega seostada ning seetõttu tekitab see temas ärritust. Lähisuhetes tuleb see kõige silmnähtavamalt esile. Sealt ka põhjus, miks just lähisuhted esitavad inimestele kõige enam väljakutseid ja samas, jällegi teadvustamatult, seda väljakutset tegelikult kõige enam otsitaksegi. Inimest tõmbab ikka sinna kus tema enese peegeldus on kõige võimsam, sest inimesse on istutatud seeme otsida ja leida tõde iseenda kohta.

Vaimusilmaga inimest ja tema olukorda jälgides võib täheldada, kuidas inimese enda teadvustamata osa loob teatud olukordi üha uuesti ja uuesti, väline peegel võib küll muutuda ning olukord võib ennast kätte mängida justkui teistsugustes elusituatsioonides, kuid küsimus, mis inimeses asub, on ikka üks ja seesama.


Eelmine
Sinu elu avaldub sinu, mitte väliste sündmuste kaudu
Järgmine
Õnn ei tee meid tänulikuks, vaid tänulikkus teeb meid õnnelikuks

Lisa kommentaar

Email again: