Sildid:

Kes kontrollib kontrollijaid ?

Kõik olemuslikud jõud, mis maailmas täna eksisteerivad, omavad teatud arengulist mõtet. Inimesel paraku, tuleb siiski ära tunda, milline jõud millise nähtuse taga on ning valida tõetunnetusest lähtuvalt oma tee.

Vastandite kogemine tugevdab inimest, arendab tema tunnetust, viib uuele tasemele tema ekstrataju. Probleemideta elu inimest ei arenda.

Üks valik, mida inimesel teha tuleb, on valik orgaanilise ja anorgaanilise maailma vahel ehk teha vahet loomulikul ning tehislikul elul. Indiviid peab ära tundma mida tehnoloogia endast kujutab, kuhu see inimest ja inimkonda viib. See tuleb enese sees läbi tunnetada. Kõike mida elu pakub, ei pea vastu võtma, kohtadesse kuhu meelitatakse, ei pea minema. Aeg toetab täna (võib ka öelda, et nõuab) isiklikku seesmist äratundmist, mitte kellegi poolt öeldut või ütlemata jäetut oma sisemise tõealusena võtmist.

Hingeline vabadus on inimeseks, loojaks olemise alus. Hingeline vabadus on inimese sees oleva loova alge kõla – iga inimese individuaalne kõrgem impulss, mis soovib siin maailmas võtta vastavat vormi. Oluline on meeles hoida, et hingevabadus ei sõltu välisest ehk see on võimalusena koheselt kõigile kättesaadav - koheselt, ilma ühegi välise tingimuseta. Kui inimene otsustab siduda oma sisemise seisundi kasvõi ühe välise tingimusega, on ta ise muutnud ennast manipuleeritavaks, vangistanud vabatahtlikult väikese osa iseendast.

Kindlatest vormidest hoolivad vähe ainult need, kes ei tea, et välises avaldub seesmine. Samas, vorm ilma vaimuta on tühine ja samuti vaim ilma vormita.

Inimene peab jõudma arusaamiseni, et tema mõtted ja tunded on maailmale niisama tähtsad kui tema teodki. Kurjaski tuleb otsida külgi, mille kaudu seda heaks saab muundada. Võitlus kurja ja puuduse vastu seisneb hea ja täiusliku loomises. Sa võtad olemasoleva olukorra ja muudad seda kõrgemast lähtudes. See ongi loomine.

Kui sa inimesena ei suuda mõnda asja mõista, tuleb hoiduda selle üle otsustamast, kehtib see mõte seda enam, mida kõrgemale tunnetuslikult on inimene oma elus jõudnud.


Eelmine
Üks tilgake maailmaookeanis
Järgmine
Sünni ja surma müsteerium

Lisa kommentaar

Email again: