Kes on vaimne inimene?

Vaimsus on vaim sus see tähendab vaim sinu sees. Vaimsus on sinus elav teadmine ja selle teadmisega rahus elamine ning oma elukogemuse kaudu veel eredamalt kirgastumine, täites oma eluülesannet. See teadmine ei tule mõistusest vaid inimese enda hinge sügavustest. Mõistusest lähtuv vaimsus saab alguse ideaalidest, mida me ise enesele loome ja see mõjub kurnavalt meie tõelisele olemusele, mis nendele ideaalidele ei vasta. Vaimne areng toimub kui inimene jõuab iseendas situatsiooni, kus tema enese võimaluste piirid lõppevad. Siiras palvegi sünnib häda ja viletsuse sügavustest. Vaimne areng toimub kui inimene asub uurima oma enese kannatusi ja puudusi ning nende olemasolu põhjuseid. Vaimse arengu tarvis on vältimatu teha tööd enesetunnetusega. Selleks, et tõusta üles, tuleb esmalt laskuda iseenda alateadvuse sügavustesse. Inimene edeneb vaimus pettumuste, ebaõnnestumiste ning eksiteede kaudu. Selliselt saab ta kontakti iseendas peituva jõuga, mis vajab ülesäratamist. Kui inimene julgeb seista oma armetusega silmitsi, siis avaneb tema jaoks selles olukorras peituv õnnistus. Kasutades neid sisemisi võimalusi suudab inimene ennast ületada.
Vaimsuse kui sisemise vabadusega käib alati kaasas sama suur vastutus kui vabadus on. Vaimne inimene lähtub oma elus kõiges vaimust. Vaimne inimene on selles kehastuses hingamise kaudu ühendatud vaimuga. Ja läbi iseenda siseneb ta selle loomisruumi arhiividesse, kus on kõik jäljed. Vaimne inimhing on teadlik, et ta ei alga sünniga siia maailma ega lõppe siit maailmast lahkumisega. Vaimne inimene suudab luua rohkemat kui ta ise on ja seda läbi kasvava alandlikkuse temas. Alandlikkus ei ole iseenda väiksemaks tegemine ega alandamine vaid puhas hingetarkus ja tõetunnetus aga ka leppimine meie eneste maisuse, mööduvuse ja varjukülgedega. Vaimne inimene hingab igavikulist sisse ja välja hingates sünnib puhas looming, mis rikastab, äratab, tervendab ning avab. Suur Vaim on kõikjal. Isegi siis, kui ta jääb täiesti nähtamatuks. Vaim on kõik ja selle kõige tunnistaja. Vaim saab end vabalt ilmutada läbi puhta ning kerge hinge. Rasket hinge on kandjal endal raske kanda.
Inimhinge vaimne tippkogemus siin maailmas on valgustumine. Vaimuvaestele võib tunduda vaimse inimese sõna kui segane ja kauge sonimine millestki, mis ei saa tema uskumuste tõttu olla tõsi. Vaimne inimene suhtleb kõiksusega ja läbi puhta armu kaevub selles noppides pärleid kõrgematelt väljadelt ja punudes nendest palvekee sellele maailmale. Tõeliselt vaimne inimene ei arva, et ta on kõige suurem nähtus selles maailmas iseenesest, vaid tajub end väga väikese osana tervikust, mis omakorda sisaldab kogu tervikut. Kas sa suudad ette kujutada, milline oleks see maailm siis, kui me oleksime täielikus teadlikkuses kogu elust ja selle kõrgeimast mõttest? Kas meie maailmas eksisteeriks siis kõik see, mida praegu silmi avades näeme? 
Eelmine
Ole parem inimene
Järgmine
Tark naine teab, miks ta suhtes on

Lisa kommentaar

Email again: