Sildid:

Kiiresti kohalejõudmine võtab aega

Kas me võiks olla rahus ja rahul sellega mis on praegu?

Tugevaid emotsioone tekitav olukord või inimene “kõnetab” meis elavat konkreetset teadvuse pilti, see tõuseb meis esile, me kogeme seda ja vastavalt sellele reageerime. Rahulikuks või ükskõikseks jääme me mistahes välise sündmuse puhul, mis ei kõneta meis olevaid pildilisi osi. Vaimusilmaga on võimalik vaadata toda pilti, milles inimene on – saab öelda, et kõik, mida inimene kogeb, on omamoodi illusioon olles samal ajal ka tegelikkus.

Probleem tähendab teatud filmilõigu kogemist iseendas mille kõrvale ühtegi muud lõiku ei jää – seda võib pidada ka kui olukorda, milles inimene ei leia väljapääsu (sellest pildist) iseendas. Sellest sünnibki kurvameelsus, depressioon, meeleolu langus. Välise jõu eesmärk, ükskõik millise olukorra riietuses ta ka ei esineks, on viia meid iseenda parema tunnetamiseni. Iseennast tunda on individuaalne ülesanne. See on meie eluülesande seesmine aspekt. Oma elu olukorda tuleb meil vaadata kosmilises võtmes, see kindlustab, et me ei võta endid ja oma eluolukorda liiga tõsiselt.

Kui me oleme mingi tundmuse küüsis, ei aita see, kui me nähtavas maailmas rapsima hakkame. Ei ole vaja küsida, miks oled just sina see, kes midagi kogeb. Kui me oleme ärevuses, depressioonis, kogeme erinevaid hirme, siis viimased on kui tumedad pilveksed, millest me lahti ei taha lasta. Sa saad käskida neil osadel minna tõmmates enda ja kogetava vahele piiri luues sellega teatava distantsi.

Niisama ei öelda, et iga inimene kannab pühasid haavasid. Esialgu raske, tume, kannatust ja ebakõla loov haav saab muutuda aja jooksul tarkuseks. See on kõige kallim kingitus, mida me iseendile ja maailmale anda saame – kasvada sellesse tarkusesse. Tänapäeva inimese üks suurimaid probleeme on soov jõuda kiiresti pärale – oleme iseendi ja elu suhtes kannatamatud, pikendades sellega tegelikult seda, mille vastu me ise sisimas oleme. Kiiresti kohalejõudmine võtab kaua aega.

Broneeri e-nõustamisele aeg kirjutades elli@kaksikleek.ee või kristo@kaksikleek.eeEelmine
Paluge juhatust ja te saate selle
Järgmine
Elu ei kulge inimliku kategooria alusel

Lisa kommentaar

Email again: