Kuidas seilata tundmatutes vetes?

Selleks, et kõrgem inspiratsioon läbi meie voolama läheks, peame vabanema kontrollivajadusest ning kohtuma (tunnistama) oma sisemise ebaturvalisusega.


Kontrollist loobumine, ebaturvalisusega kohtumine meis enestes avab ukse enesetunnetusele. Seal on jumalikkuse kodu, kus elavad nii intuitsioon kui ka inspiratsioon. Seal on sinu isiklik kaart, mille järgi saad orienteeruma hakata.

Selleks tuleb meil eristada intuitsioon loogikast. Kuidas neid kahte eristada?

Loogika ja intuitsioon erinevad üksteisest kardinaalselt. Ei saa öelda, et üks on vajalik ja teine ebavajalikum. Küll aga tuleks neid kahte kasutada õiges järjekorras.

Kuidas teha neil kahel vahet?

Intuitsioon on püsiv tunne, mis ei hüple nagu mõtted, vaid ta on püsivalt esil, ta võib küll meie sees nõrgemaks muutuda sõltuvalt meie seisundist, sest hirmud nõrgestavad intuitsiooni. Hirm toimib väljast sisse samas kui intuitsioon algab alati seespidiselt ehk siis kõik tegevused, mis sünnivad välise impulsi kaudu on oma olemuselt reaktiivsed ning sisaldavad alati parajas koguses hirmu. Selleks, et intuitsioonil ennast kanda lasta, peame olema rahulikud. Intuitsioon ei ole kunagi konkreetne (ta muutub selleks ainult läbi tagasivaate ajas), ta on nagu pildiraam ilma selge pildita. Raam tähistab siinkohal suunda, alateadlikku valikut. Selleks, et jõud saaks rakenduma hakata, tuleb meil võtta konkreetne suund. Asenda küsimus "Mis nüüd saab?" küsimusega "Mida kõrgem minus tahab?". Intuitsioon on meie suunaviit ja loogika on abimees sellel suunal liikumisel.

Eriolukord ei ole meie kõrgema olemuse jaoks üllatuslik sündmus, vaid midagi, mida sa teadsid, et tuleb, sest inimene on infoühik suures info-ookeanis, kus kõik sisaldub kõiges, kus kõige pisemas detailis on salvestatud kõikjalolev. Ehk sul on ligipääs kõigele – ka lahendustele oma elus praeguses olukorras ehk pöördu küsimuse juurde "Mida kõrgem minus tahab?". Mida ütleb sulle sinu intuitsioon?

Meie suurim väljakutse on alateadlikud hirmud. Alateadlikud hirmud on meie salvestunud minevikukogemused, millel ei ole olevikuga mingit pistmist. Hirmuga ei ole mõtet võidelda, teda saab ja tuleb ainult teadvustada.

Selleks, et intuitsioon esile saaks tulla, tuleb piirata välist infomüra. Ära loe uudiseid, ära istu sotsiaalmeedias, keera telefonis ja arvutis teavitused maha ja ära ketra mõtteid edasi ja tagasi. Metafüüsiliselt tähendab üleskutse püsida kodus seda, et tuleb saavutada kontakt oma keskmega – seal on vaikus, rahu, turvatunne, inspiratsioon – meie kuningriik.

Meil peab olema valmidus alustada uuesti, kasvõi nullist. Meis on rohkem talente, kui me arvata oskame. Väldime ohvrirolli jäämist, abi ootamist kusagilt – ka siis kui me ootame seda abi vaimselt maailmalt. Vaimne maailm annab meile tööriistad, kasutama peame me neid aga ise. See ongi loomine!

Inimesed, sealhulgas sina, oled valmis muutusteks, uutmoodi opereerimiseks.


Eelmine
Kriisi kvintessents
Järgmine
Kõik võtmed on sinu käes

Lisa kommentaar

Email again: