Kuni surm meid ei lahuta

Tõelist, sügavat sidet kahe inimhinge vahel ei eralda isegi surm mitte. See jääb kestma ja inimesed tunnevad selle ära.

Seni kuni inimesed liiguvad suhtest suhtesse, nad otsivad iseennast. Nad armuvad, loodavad, kogevad ilu ja siis pettuvad. Nad õpivad armastama, nad õpivad iseennast ära tundma. Selliselt võib inimene elada kogu oma kehastuse (või kehastusi), et ta ei leiagi seda, mida sügaval oma hinges igatseb, otsib. Sellised inimesed lihtsalt kuidagi elavad oma elu ära, nende unistused, lootus ja armastus on surnud elu ajal. Nad ei püüagi enam leida. Nad on loobunud elavad surnud. Nad võivad olla isegi suhtes, aga see teine ei ole lõpuni oma.

Igatsust hinges ei suuda aga lõputult vaigistada ükski tuimesti. See käib inimesel kannul kui vari ja hingab südame kuklasse. Igatsus hinges on see, mis ei anna rahu ja sunnib inimhinge otsima, sest sügaval südames on tundmus, et see ei ole see, mis tegelikult olla saab. Meil kõigil on teine pool, me kõik oleme tervik.

Olles jõudnud suhtesse, kus inimene on kogu oma olemusega nii heas kui halvas, on ta jõudnud kohale. Sellist suhet, ühendust ei lõpeta isegi ühe osapoole elumängust lahkumine. Nendevaheline side, armastus on hävinematu. Nad on üks. Ja üheks tervikuks nad ka jäävad läbistades aega ja ruumi. Nad on üksteise elu- , hinge- ja vaimuarmastus.

Kui üks pool siit maailmast lahkub, siis teine pool ei leia endale mitte ühegi aja möödudes uut teist poolt, sest seda ei olegi olemas. Kokkukuuluvus on niivõrd tugev, et seda ei peida endas kuhugi. Need hinged on kõrgemalt poolt kokku loodud ja neid ei lahuta isegi mitte surm. Nad on üksteise osas täiesti isetud ilma et nad pimedad oleksid. Nende liit talub kõike, miski ei suuda neid murda. Nad on võitmatud armastuse sõdalased. Selline püha liit talub kõike, mis tuleb. Ainult armastusel on nende üle võim.

Me ei ole keegi plekitud ega täiuslikud, aga meis kõigis põleb armastuse leek. Armastus on imeline teekond. Elul on omad madalseisud ja kõrghetked ning asjad ei pruugi olla alati nii nagu me soovime, aga läbi armastuse me jääme püsima.


Eelmine
Millest alustada probleemide lahendamisel elus ning suhetes?
Järgmine
Võta parim kõigest mis teele satub

Lisa kommentaar

Email again: