Lähisuhete väljakutse on seotud minevikupärandi mitte olevikuhetkega

Lähisuhete väljakutse on seotud minevikupärandiga, mitte olevikuhetkega. Esivanemate mustrid avalduvad kõige selgemalt lähisuhtes. Suguvõsa on meile antud meie eneste tundmaõppimiseks. Kõige raskem pärand sünnib raskete tegude tõttu.

Suhete peamised takistused ja probleemid asetsevad mitte selles, mida me oma viie meelega enese ümber näeme, vaid avaldumata maailmas.

Inimene, kellel on lähisuhtes probleemid – kas suhted ei püsi, satutakse korduvalt sarnastesse olukordadesse jms – ei ole kindlasti kõik paigas ka oma suguvõsas. Mida see ennekõike tähendab? Kui inimene tuleb vastuvõtule, siis ta kannab endaga kaasas kogu infopagasit nii minevikust aga ka tulevikust (mis ei tähenda, et tulevik on kivisse raiutud). Mineviku informatiivsed liinid ulatuvad tänasesse olevikuhetke. Vaimusilma kaudu avaneb vaade nendele liinidele ning enamasti on inimestel need liinid korrast ära. Näiteks väljendub nõrk isaliin naiste puhul välises - vajadusena kontrollida ning juhtida lähisuhtes, usaldamatuses, meeste puhul aga sisemises - teatud psüühilis-informatiivsetes omadustes nagu jõuetus, initsiatiivitus, aga ka tasakaalutusena tõestamisvajaduse ja töönarkomaania kaudu sõltudes inimese isikupärast. Vaimusilmaga on võimalik vaadata kuidas need liinid omavahel toimivad, koostööd teevad ning kas seal ei ole puuduvaid lülisid. Puuduv lüli on informatsioonilise liini katkestus. Viimane tähendab tavaliselt seda, et esiema või -isa tegelik päritolu on maha salatud. See tekitab nö informatsioonilise lünga ülekandeliinis ning inimene kogeb seda lünka siin ja praegu, reaalsusena oma elus. See tähendab seda, et inimene peegeldab ümbritsevale infoväljale endas sisalduvat ja saab tagasisidestuse inimeste, eluolukordade – situatsioonide näol vastavalt. Kui meie elus on kõverpeeglid, ja meil kõigil neid on, saame tagasisidestuse ka kõverpeeglis. Just nimelt seetõttu, kellel oskusi ja teadmisi, tuleks minna peeglitagusesse maailma nagu Alice seda tegi. Lewis Carroli raamat "Alice Imedemaal" on tõeline meistriteos oskajale lugejale, kuid sellele, nagu Piiblilegi, ei saa läheneda intellektist lähtuvalt. Sõnu ja lauseid neis ei tuleks mitte lugeda, vaid läbi elada.

Kõige keerulisem olukord on mõrvadega suguvõsas. Need on rasked teod ja mõjuvad pitserina tervele suguvõsale. Igas suguvõsas on tavaliselt oma helged pead, kes ka neid asju lahendada võtavad. Kuna tegemist on sügavate teemadega, siis väljenduvad need küsimused kehalisel tasandil luude ja närvisüsteemi kaudu – rasked haigused ja väärad arengud.

Laps on vanema nähtamatu osa peegeldus ehk see, mis on vanemal varjus, on lapses esil. Laste puhul võib arvestada, et minevik jõuab talle (seda nii heas kui halvas) järele teismeeas, kus järjepanu hakkavad avalduma esivanemate teod ja tegemata jätmised. Ja kuna nooruki psüühe ei ole selles vanuses küps, saamegi teismeiga probleemseks nimetada.

Eelmine
Haiguste psühhosomaatilistest tagamaadest – artriidi näide
Järgmine
Probleem kui sinu kutsumuse allikas

Lisa kommentaar

Email again: