Sildid:

Mida peegeldab sulle sinu töö?

Elus ei ole juhuseid, ka selles, mis tööd me teeme, milliste inimestega me seal kokku puutume ning missugused probleemid töökeskkonnas avalduvad.

On kaks kategooriat – üks on see, kuidas me mentaalselt oleme enda jaoks selgeks teinud, miks me midagi teeme ning mis täpselt meile selles valdkonnas või ametis meelepärast on. Mis on meie (kõrgem) mõte seoses igapäevatööga.

Teine kategooria liigitub alateadlikule tasandile, kus põhjused, miks me kusagil töötame, osutuvad muudele teguritele. Ehk tööga seonduvalt tuleb meil jälgida kaht kategooriat – ratsionaalset-meelelist ning alateadlikku tasandit.

Ratsionaalse-meelelise tasandi (mõtte)töö peaks hõlmama oma rolli, sellega kaasnevate vabaduste ning vastutuste teadvustamist, oma tööalase missiooni paika panemist, nii-öelda välist enesemääratlust tööga seonduvalt. Selle tegevusega muudame me oma elu konkreetseks, lihtsaks ning tähenduslikuks.

Alateadliku tasandiga on lood märksa keerulisemad. See tasand hõlmab meie sees elavaid konflikte ning haavu, mis töökeskonnas meie sees esile kerkivad.

Kui me kuulume mingitesse kollektiividesse, ühendustesse, gruppidesse siis on oluline hakata märkama nähtamatuid põhjuseid, ühisjooni, mis seob inimest selle grupiga.

Just need nähtamatud niidid on olnud see tegelik jõud, mis on pannud meid liituma mingi ettevõtte või organisatsiooniga. Sealt leiame me need ühised nimetajad, mis seovad meid mingi inimese või grupiga. Pole olemas eraldi töökeskkonnas avalduvaid probleeme – kõik mis toimub, toimub alati inimese isiklikul tasandil ning väljendub sümptomina kollektiivis. Seetõttu, kui tahta, et kollektiivis asjad toimiksid päriselt, on vaja välja kaevata juurpõhjused, vabastada nähtamatud pingetekitajad. Muutused ei toimi pelgalt inimesi ringi vahetades või ümber tõstes. Ettevõte/organisatsioon on omaette teadvus, kes on algimpulsi saanud tema loojalt. Kuni teatud ajani sõltub ettevõtte käekäik omaniku või omanike seisundist, just nagu väike laps, kes on oma vanematest sõltuv. Hiljem hakkab organisatsiooni teadvus elama oma elu koondades enda alla teatud mõttemustritega ning hoiakutega inimesi. Meie ülesanne on need mõttemustrid ja hoiakud üles leida, siis saab ka organisatsioon uue tuule tiibadesse.

Vaata lisaks ka  http://www.kaksikleek.ee/kristo/noustamine
Eelmine
Naise väljakutsed 21. sajandil – kuidas usaldada ja vabaneda kontrollivajadusest?
Järgmine
Tänapäeva inimese üks ja ainus puudujääk

Lisa kommentaar

Email again: