Mida sa ei tea, et sa veel olla võiksid?

Nähtuste vastandlikkus millest sünnivad meie hinnangud ja eelarvamused, elavad meie sees, elust enesest neid ei leia. Et elada kõrgema juhatuse järgi peame olema valmis laskma elu ebaloogilisusel endasse tulla. Ilma kõrgemast tõetunnetusest läbi laskmata-katsumata võib ka mantra "luba endale" olla inimese jaoks sama hukatuslik kui mittelubamine.

Põhjus, miks paljudel on raske elada kõrgema juhatuse järgi seisneb selles, et see teekond, mis inimese ees lahti rullub, ei ole loogiline. Või kui täpsem olla – inimene ei haara kinni kõrgemast loogikast, generaalplaanist. Ja kuna mõistus seda kohe haarata ei suuda, tekib inimesel eelarvamus ja hinnangud.

Hinnangud ja eelarvamused on kõige suuremad inimese loomuliku arengu takistajad, meil peaks olema piisavalt suurust ja julgust kombata territooriume mida me ei tunne, milles oleme ebakindlad.Tuleks teadvustada oma eelhoiakud. Elus ei ole olemas vastandeid. Vastandid ehk konfliktid elavad ainult meie endi sees, me elame neid välja tegeledes maise elu muutmisega.

Vastandlik inimteadvus loob vastandlikku elu. Erinevate liikumiste, protestide, valimiste ja muu seesuguse kaudu elu maailmas ei muutu. Probleemi allikaga, milleks on inimene ise, saab tegeleda vaid inimene ise. Mitte keegi teine.

Kus on sinu piirid? Mis sa veel olla võiksid? Millised on sinu eelarvamused ja hinnangud? Kus oled sa ennast ise takistanud? Või kus oled sa enesele lubanud seda, mis ei tule sinu kõrgemast osast, vaid madalamast?

Lubamine ja mittelubamine on üks ja seesama nähtus erinevas kuues. Ilma kõrgemast tõetunnetusest läbi laskmata-katsumata võib ka mantra "luba endale" olla inimese jaoks sama hukatuslik kui mittelubamine ehk hirmudest tulenev enesepiiramine.

Meil tuleb õppida eraldama oma omandatud isiksus meie põhiolemusest. Põhiolemuses oleme me ühenduses "taevaga", sealtkaudu ilmutab meile lõputu kõrgem inspiratsioon. Isiksuse tasandilt mõtleme maiseid mõtteid, isegi kui need on meie arvates üllad, on nad alati rohkem või vähem ego viljad. Egolik mõte, tegu ja tee viibki meid sisemisse konflikti puntrasse, sest mõte on lähtunud "pojast" mitte "isast", kui kasutada metafoori.

Eelmine
Ära taha seda mis teistele kuulub
Järgmine
Ema hääl on lapse parim ravim

Lisa kommentaar

Email again: