Milleks mulle mees kui ise hakkama saan?

See on küsimus, mis tiirleb paljude maiselt edukate naiste meeltes tänasel päeval. Sellele on lihtne vastus – ega ei olegi. Kuid tuleb aru saada, et küsimus ise on ajendatud valest eesmärgist lähtuvalt.

Tänane maailm on üles ehitatud viisil, kus ise, üksinda olles ja elades on kohati palju lihtsam hakkama saada - ei pea tulema toime teiste inimeste soovide, vajaduste, sisemiste ebakõlade jms. Lihtsam on ka iseendaga läbi saada, kuna tagasiside mehhanism peegelduse näol puudub.

Igas naises, ka kõige edukamates, elab aga õrn osa, osa mis igatseb kantuse ja hoidmise järele. See on osa, mis soovib teadlikult olla nõrk, lõdvestunud, tervelt muretu. Seda võib nimetada naiselikkuse südametunnistuse üheks osaks. Ajastu konflikt seisneb aga selles, et kui valdavalt ollakse hakkama saav, juhtiv ning korraldav, siis kas ja millal on see aeg, kui see teine osa avalduda saab? Ja kui see avaldumise aeg on käes, kas siis on ka võimet seda lubada või tuleb kontroll ja hirm, soov asju suunata vahele? Meele mõtterägastik seisab tee peal risti ees hägustades tunnetust. See on lõdvestuse ja lahti laskmise küsimus, sisemise ebaturvalisuse tegelik ületamine. End alateadlikult ebaturvaliselt tundev naine vaatab alati nõrkade meeste poole. Viimane aga võib tähendada olukorda, kus mitte mees ei võta naist, vaid naine võtab mehe, seda kõikvõimalikus tähendusspektris. Iseenesest on see mõlemale osapoolele teatavas mõttes mugav, kas ka sügavalt rahuldust pakkuv, on omaette teema.

Küsimus kusjuures ei ole mehes, vaid naise mehelikes omadustes, mis ei luba naiselikel kvaliteetidel temas eneses esile tulla ja hirmudeta esil püsida. Selline naine läheneb elule mitte südame, vaid intellekti kaudu. Võib öelda, et tema elus kogetav on seetõttu alati ebapiisav, ebatäiuslik, rahuldamatust pakkuv, sest vähe on mehi, kelle mehelikkus ületab naise enese seesmise mehelikkuse. Naine, kes elab dominantse intellekti kaudu ei leia kunagi seda, mida ta oma hinges tegelikult otsib. Küsimus ei ole kunagi välises. Ta leiab siis, kui ta taju nihkub südamesse. Ei, ärge saage valesti aru – sellest ei sünni naiivsus, see pole ka intellektuaalsuse eitamine, vaid tasakaal sisemiste kvaliteetide, nende kahe vahel - uus olemuslik meistriklass. Naine, kes suudab oma partnerit tajuda südame kaudu, avardub läbi turvatunde kasvu liikudes aladele, kus ta kunagi varem pole olnud.

Eelmine
Väliseid takistusi pole olemas, on vaid sisemised kõrvalepõiklemised
Järgmine
Haiguste psühhosomaatilistest tagamaadest – artriidi näide

Lisa kommentaar

Email again: