Mis määrab kõik selle mis on?

Ükski silmapilk ei toimuks, kui see poleks määratud selle poolt, kes määrab kõik. Selleks, et määratust kogeda, tuleb sukelduda määramatusse.

Kuulates helipala tiibeti kellade müstilisest kooslusest erinevate kõristite ja helmeste heleda sahinaga on just heli see, mis meid kaugemale viib, sinna kus varem käinud pole. Maailm on heli ja igal inimesel on samamoodi oma heli. See heli ongi määratus.

Kõiges korratuses peitub alati ka jumalik kord. Muusikapalas kõlav kellahelin kostab, sest inimene tekitas selle, kust aga sai see inimene selle impulsi (alguse), et seda teha? Ükskõik kui palju erinevaid ajalisi nähtusi me siinkohal ka näiteks ei tooks, kõik nad saavad avalduda vaid vaimust.

Eluraskused kogunevad jäikusena, valuna, tasakaalutusena, energialekkena inimeses kui ta on samastunud madalama osaga iseendast. 

Aga mis sa veel olla võiksid? Mida mina veel olla võiksin? Küsimus, mida on hea esitada enesele ärkveloleku ja magama jäämise piiripealses seisundis.

Kui see kõik on see, milleks sind kasvatati ja õpetati, mida sulle öeldi iseenda, elu ja maailma osas nii sõnades kui sõnadeta, siis tuleb taas otsida oma hingetarkust ja järgida sisemist juhatust, et jõuda oma olemuse algsesse puhtusesse, terviklikkusesse, täielikku põhjalikkusesse, oma helisse.

Olgu rahu sellega, mis on. Siis pole ruumi rahulolematusele ega kannatustele. Olgu rahu sellega, mis on, sest see on see, mis on.

Üksindust saab tunda, kogeda vaid inimene, kes on end ise eraldanud suurest üksolemisest. Taasühendusse jõutakse läbi tasakaalu ja harmoonia otsimise iseendas ja elus.

Küsimus, mis sa veel olla võiksid, on küsimus, millele vastust ei tuleks otsida, sest see on midagi, mis avaldub meis enestes, siis kui me ise sellele takistusi ei sea. Selleks, et määratust kogeda, tuleb suuta siseneda määramatusse. Paradoks.


Eelmine
Vanemate mõjusfäärist vabanemine ja lastest lahti laskmine (2. osa)
Järgmine
Tervenemine on köidikuist vabanemine

Lisa kommentaar

Email again: