Sildid:

Naise väljakutsed 21. sajandil – kuidas usaldada ja vabaneda kontrollivajadusest?

Läbi vastuvõttude joonistub välja kaks olulist nüanssi millega naised kõige enam kimpus on – kuidas jõuda usaldusse ning lasta lahti kontrollist.

Raske on usaldada naistel, kes oma tegutsemistes lähtuvad mõistusest, üritavad mentaalsuse kaudu iseennast ja oma elu lahti mõtestada olles samal ajal unarusse jätnud intuitsiooni, naiseliku tunnetuse, oma salarelva. Ei, see ei tähenda et naised peaksid oma teravast mõistusest loobuma – seda tuleb tasakaalustada.

Kui naine tahab tundma õppida tagataskus leiduvaid trumpkaarte, tuleb tal tööd teha oma tundlikkusega, sest meie väli on meie peamine tööriist. Üks suurimaid põhjuseid, miks naised on suhtes rahulolematud, peitub tõsiasjas, et nad suhtuvad oma kehasse kui nähtusesse, mille ülesanne on transportida nende pead. Endiselt on üpris levinud nähtus, kus partner valitakse välja mõistuse karakteristikute alusel, mitte selle alusel, mida tõeliselt tuntakse.

Mõistus tunneb ainult seda, mis on praegu või olnud minevikus ning tulevikku loob ta oma mineviku kogemusest lähtuvalt. Ja sealt tekibki inimesel elus kannatus. Äkki selles suhtes läheb ka samamoodi nagu eelmises? Nõnda jätame me alati taganemisruumi, tagaukse mille kaudu asjade keerulisemaks minemisel vaikselt välja lipsata. Kellega me toime ei tule? Kellele me otsa ei julge vaadata? Ikka ja ainult iseendale!

Kui me lähtume pelgalt mõistusest, ei saa me kontakti oma isikliku tõetunnetusega, eluga mis tõepoolest saab meid viia sinna, mida me oma südames tunneme. See nõuab suurt kogust usaldust. Ehk vaid läbi viimase saame me inimesena avada oma täispotentsiaali, kõik muu on ratsionaalne tuletis millel on keskpärasuse hinnasilt küljes. Me peame olema valmis kaotama kõik, et võita kõik. Kui meie elus on miski, millest me mitte mingil juhul loobuda ei suuda, ei saa me saada ka inimestena päriselt vabaks. Loobugem kontrollist ja usaldamatusest.

Kontrollivajadus ning usaldamatus mõjutab olulisel määral nii naise kui ka mehe intiimelu – pinges naine/mees ei suuda lõdvestuda ning nii jääb tõeliselt täitumise tunne kogemata. Hea intiimelu algab kõigepealt meist enestest, mitte partnerist. Partneris näeme me oma tervendmata seesmist osa ja see on täpselt nõnda palju tasakaalust väljas kui palju me oma partnerit tasakaalust väljas näeme. Jah, see ajab meid närvi aga iseendast tuleb alustada, ennast paremaks teha, siis muutub ka partner. Ja et see sünniks, selleks on vaja taaskord õppida usaldama.Eelmine
Võta parim kõigest mis teele satub
Järgmine
Mida peegeldab sulle sinu töö?

Lisa kommentaar

Email again: