Sildid:

Paast kui vaimse arengu kiirendaja

Inimene peaks paaril korral aastal paastuma. Paastu suurim vaenlane on vaimne laiskus - inimesed on oma harjumuste orjad.


Digiajastul, kus kõik on olemas või võrdlemisi väikese pingutusega kättesaadav, on inimeste suurim väljakutse seotud just tahtepingutusega ning järjepidevuse hoidmisega. Meil tuleb oma vaimuandeid toita ja selleks on vaja meil omalt poolt astuda samme. Üheks selliseks hüvaks sammuks on paast – tarbimise paast kõige laiemas tähenduses. Infoajastul on kõige lihtsam alustada digipaastust – vähendame tarbetu informatsioonihulka oma elus.

Info salvestub inimese energiateabesüsteemi hägustades inimese meeli ja mõtteid ning sealt kaudu ka tema vaba tahet. See on üheks segaduste allikaks inimeste elus. Inimene, kes soovib arendada oma tundlikkust, ekstravõimeid, peaks olema regulaarsel infopaastul.

Enne paastuma asumist tuleks iseendaga konkreetsed kokkulepped sõlmida – kui kaua ja mis eesmärgil paastutakse ning seejärel püsida oma kokkuleppes. Alustuseks oleks hea mitte võtta liiga ambitsioonikaid eesmärke, taotluseks võiks olla mõõdukas väljakutse. Kuidas on lood toitumisega?

Toit on informatsioon ja me oleme teatud infoga harjunud. Hästi on juba siis, kui minna harjumuspärasest toitumisest üks trepiaste kergemale söögile. Lihasööja jätab kuuks-kaheks liha, asendab selle kalaga. Inimene, kellel on menüüs valdavalt kala, võiks proovida taimetoitlust. Taimetoitlane võiks olla teatud aeg vegan ja viimane võiks teha sammu toorveganluse suunas. Juba nädalase toortoidu tarbimise järel muutub inimese informatiivne väli. Füüsiliselt tähendab see näiteks siidjat ilusat näonahka. Kaugele jõuab see, kes astub väikeseid samme järjepidevalt. Tasub teada, et töödeldud toit on isude allikas ning süvatasanditel tähendab täis kõht tegelikult turvatunnet ehk valdavalt tekivad meil isud (magus!) teadvustamata ebaturvalisusest. Ühiskond on alateadlikult hirmunud, sealt ka erinevad isud. Kui inimene on saavutanud sügava turvatunde eneses, kaob ka vajadus suurte toidukoguste järele. Samas on toitumine on väga individuaalne, ühte retsepti, mis kõigile sobib, pole. Kui inimene on saavutanud piisavalt hea enesetunnetuse, teab ta ise väga hästi, mida ja kui palju ta sööma peaks.

 


Eelmine
Kes tervenevad haigustest?
Järgmine
Vabadus tekib haavade paranemisel

Lisa kommentaar

Email again: