Sa ei ole üksi ja sa saad hakkama

Sellel postitusel on 1 vastus

Võta vastu hirm, lase lahti kontrollist, palu elult juhatust.

Üks inimese peamiseks hirmude allikaks on järeldus, et ta on üksi, tal tuleb kogu koorem ise ära kanda, elu on võitlus ja muud võimalust ei ole. Vaimne maailm on kogu aeg meie ümber, piltlikult öeldes ühe telefonikõne kaugusel. Küsimus ei ole selles, kus vaimuilm on, vaid selles, millele oleme meie ise keskendunud, kus on meie tähelepanu. Igal inimesel on olemas vaimsed saatjad. Nende iseloom ja hulk sõltuvad eluetapist, milles inimene hetkel viibib aga ka eluülesannetest laiemalt.

Me ei peaks kartma saatust, mis meie jaoks varuks on. Igal inimesel on oma roll ning koht. Väljakutsetesse, mis seisavad sinu ees, saad sa suhtuda rahulikult – sa ei väldi, ei põgene, ei ahasta selle üle, vaid lased sellel hetkel koos kõikide oma tunnetega tulla sinusse. Jah, lased tulla, midagi ei juhtu, sa ei saa surma.

Seesmine kannatus kestab nõndakaua, kuni sa püüad suruda enda sees olevat endast pidevalt välja. Me mitte ei pelga tegelikult eluolukordi, vaid suuri ja sügavaid tundeid, mida see olukord meis esile toob. Me arvame, et me ei tule sellega toime ja toime me ei tule niikaua, kui me tõrjume kogemust ja sellega kaasnevaid tundeid-emotsioone.

Kui me tõrjume hirmu, siis hirm valitseb meid. Kui me läheneme hirmule, lubame kohtuda sellega, laseme selle enda sisse ja jäädes selles olukorras vaatlejaks, hirm lahustub. Hirm on hirmutav ainult kaugusest vaadatuna.

Hirmu endasse laskmine on üks teadlik praktika, mida tuleks harjutada regulaarselt. Kui sa selles muutud meistriks, saab sinust oma maailma valitseja. Viimane ei tähenda, et hirmu sinu elus enam ei eksisteeri, vaid sa oskad sellega toime tulla. Aeg, milles me praegu elame, nõuab sinult kontrollist lahti laskmist, see nõuab sinult sügavamat usaldust, ebaturvalisus on turvalisuse teine kuub. Samamoodi, kui sa oled õppinud elama konkreetse, mõõdetava plaani järgi, tuleb sul õppida elama pikema plaanita. Ära lähtu ainult välistest vormidest, vaid näe vormide taha.

Tea, et su meel tunneb hästi eilset päeva aga mitte homset – ära tee eilsest tuginevaid homseid järeldusi. Tea, et sa oled elus alati hakkama saanud, mis iganes olukord sinu ümber on. Tea, et elu toimub, isegi kui su elus nähtavalt praegu midagi ei toimu. Sa pole üksi ja sa saad hakkama.


Eelmine
Millistes aspektides oled sa oma elus ohver ?
Järgmine
Kuidas saada end oma kehas voolama ?

1 vastus

Aitäh✨ Külli, 24. mai 2020

Lisa kommentaar

Email again: