Sildid:

Tee seda, mida teha saad ja ära ülejäänu pärast muretse

Meil kõigil on omad püüdlused olgu nendeks siis seesmised (eesmärgiks konkreetne seisund, ühendatus tervikuga) või välimised (sobiv eneseteostus, raha, suhe, positsioon jms).

Meie püüdlus võib olla seotud sooviga mingi konkreetne eluolukord ära lahendada. Püüdlemise käigus kogeme me erinevaid takistusi või tundeid, kogeme ebakindlust, jõuetust ning võib-olla kerkivad kusagil meie meelte sügavustes esile ka loobumismõtted.

Piire ja piiratust kogedes on ometi midagi, mida me ära teha saame – meie ülesanne on ära teha see, mida teha saame, kogu aeg ja alati. Ja kui selleks võimalikuks teoks on pelgalt rahulikuks jäämine, tuleb meil see ära teha. Jääda rahulikuks kui ümbritsev sind enesest välja tirida tahab, on meistritele omane võime.

Kohe praegu saame me alati teha seda, mida teha saame ja ülejäänu pärast ei ole meil vaja muretseda, selle võime me rahulikult Looja kanda jätta. Alles siis, kui me seda suudame, hakkab meis idanema tõeline usaldus elu suhtes.

Kui üldistada, siis on meil nina alati õiges suunas, kuid me ei pruugi sellest kohe aru saada, mõistmine miks just nii ja mitte naa, tuleb alati hiljem. Elus ei ole väga palju asju või nähtusi, mis meid kõnetavad. Elu ei ole keeruline mosaiikmõistatus, meie elus on kindlad asjad, mis meid kõnetavad ja on terve hunnik asju, mis meid täiesti külmaks jätavad. Me võime olla sügavalt rahus selle suhtes, mis meid külmaks jätab ja me ei peaks tundma süütunnet, et see meile tõepoolest huvi ei paku, isegi siis, kui kõik ümberringi arvavad et peaks. Tee seda, mida teha saad. Ülejäänu pärast ära muretse.


Eelmine
Vanakurja trikitamised
Järgmine
Eikusagile viiv spontaansus

Lisa kommentaar

Email again: