Tervita ebamugavust enda sees

Inimene, kes suudab enese sees kohtuda ebamugavustundega, on avanud endas laeka aaretega. Ainult sisemist ebamugavust vastu võttes areneb meis kohaloluvõime.
Kõige parem lakmustest, kus enda seesmine vabadus, lõdvestus ning kohalolu proovile panna, on osaleda mõnel vastuvõtul-koosviibimisel.
Inimestel on tavaliselt sellistes olukordades kaks peamist käitumisstrateegiat – kas ollakse väga aktiivsed või hoitakse omaette. Küsimus õigupoolest ei ole kummaski käitumises, vaid selles, kas inimene on seda tehes lõdvestunud ja kohalolev või iseendaga kimpus, püüdes kuidagi olla.
On suur vahe, kas inimene on lõdvestunult vaikiv või kükitab ta vaikides oma ebamugavustundes. Inimene kes on vastuvõttedel-koosviibimistel rahulik ning lõdvestunud, loeb sel hetkel teisi inimesi nagu avatud raamatuid. Ta seisab oma väes mitte ei ole tuulte pöörises.
Inimene, kes tunneb enese sees ebamugavust (ükskõik milline asjaolu seda ka ei tekita), liigub neil hetkil alateadlikult kokkupuutesse oma sisemiste haavadega, need tulevad temas teadvustamatult esile ning tema käitumine saab olema sellest mõjutatud ehk me ei pelga mitte kunagi teisi inimesi vaid oma võimetust.

Ära räägi lihtsalt selleks, et vaikust täita. Kui ei ole millestki rääkida, siis ära räägi.
Otsusta, et ebamugavus, mida tunned, ei ole sinu jaoks probleemiks. Aktsepteeri olukordi enda ees just sellistena nagu nad on välja mänginud. Sõlmi rahu sellega. Meie ümber olevat füüsilis-välist maailma ei saa kunagi paika, sest meil puudub oma piiratuses selle üle meelevald. Küll aga võime (ja peaksime) paika saama oma siseilma, ja kui see on nii, ei ärrita meid ka väline maailm kuigivõrd.

Vähenda uudiseid ja infovoogu oma elus. Ära ela kaasa kellegi õnnele või ebaõnnele, traagikale. Tea, et ükski inimene ei ole oma elusituatsioonis ohver, ülekohut kui sellist ei eksisteeri. Ära otsi õigust ja võrdsust, tea, et inimesed on Looja silmis võrdväärsed, kellel igaühel on oma meelevald, ülesanded ning kohustused.

Võta fookus sellele, kes oled sina ja kui sa tead, kes sa oled, julge olla sina ise. Ära vaata tagasi, liigu edasi, ole oma tegevustes järjepidev ja ära loobu kui asjad ei ole läinud päriselt nii nagu sa oled tahtnud. Otsi sõnumeid elult, loe märkide keelt, kõik sinu ümber räägib. Anna oma füüsilisele kehale mõõdukat koormust, palveta. Ära lihtsalt ela, vaid saa elu olemusega üheks.Eelmine
Emotsionaalse nälja põhjused ulatuvad lapsepõlve
Järgmine
Kollektiivse alateadvuse nähtavale tulek – võimalus kiireks arenguks

Lisa kommentaar

Email again: