Tunne iseennast, siis tuntakse sindki

Kõik avaldab mõju üksikindiviidile ja üksikindiviid avaldab mõju kõigele. On ekslik arvata, et asi on kelleski teises, see on alati meis eneses. Vabanemiseks tuleb teha tööd oma alateadvusega.


Duaalse maailma taga on kõik ühtne tervik, kus puudub subjekti ja objekti omavaheline vastuolu. Puudub isegi subjekt ning objekt. See on täielikult kogemuslik, tunnetuslik,  ja võimalik  igale teadvusele, igale inimesele. Mis siis eraldab meid siin ja praegu sellest igavesest rahust ning täiusest eneses?

Vaba teadvus ei sõltu igapäevastest naudingutest ega taju teisi vaenlastena. Teistesse suhtumine peegeldab teatud aspektis otseselt inimese enda alateadlikku pilti, suhtumist enesesse. Tõesti, kui soovime õppida maailma tundma, tuleb meil õppida tundma iseennast. Terveneb inimene, terveneb tema suhtumine kõigesse ümbritsevasse.

Isiksuse areng toob endaga eetilise puhastumise. Muutub ka see, kuidas me tegelikkust tõlgime. Inimestele, kes on õppinud elu jooksul millegi varjus oma isiksust alla suruma, avaneb võime kasutada oma erinevusi heatoimeliselt, strateegiliselt ja loovalt. Kaob vajadus samastuda nähtustega, mis aitavad meil näiliselt sobituda ümbritsevasse.

Miks on nii, et just kõik see, mida püüame kõigest väest vältida, saab tihtipeale just teoks? Vaid läbi kohtumise tõega, saavutame terviklikkuse eneses. Üksteise mittemõistmise enim levinud põhjus seisneb sellest, et iseenda sees ei ole veel piisavalt sügavale mindud, jõutud.

Üheks oluliseks võimaluseks töötada alateadvusega on teha seda läbi töö oma unenägudega. Unenäod on sõnumid alateadvusest ja kannavad enestes väärtuslikku mõju ning informatsiooni vajatud muutusteks. 

Meie taotlus on, et iga inimene, kes meie poole pöördub, leiab tee iseendani.

Eelmine
On annete avanemise ja tõeliselt elamise aeg
Järgmine
Oled enamaks võimeline

Lisa kommentaar

Email again: