Valguse-, pimeduse- ja koiduaeg

Meil tuleb mõista, mille üle meil on meelevald ja mille üle mitte. Kui kogeme pettumust, ükskõik milles, siis oleme langenud illusioonidesse, tahame kontrollida seda, mis ei kuulu meie kontrolli alla.


Pettumust saab inimene kogeda vaid siis, kui ta on elanud illusioonides, see tuleb inimhinge süvendama. Leppimine olukorraga ja sellest olukorrast parima võtmine paneb inimhinge hingama ja ta kogeb sisemist vabadust. Vangistus on illusioon. Vaimus on inimhing alati vaba. Sellel maailmal ei ole meelevalda vaimu üle, vaid vaimul on meelevald selle maailma üle. Vaimus oleme me vabad.

Kui sa koged, et midagi on su elus kokku varisenud, siis kasuta olemasolevaid kilde, et uut torni ehitama hakata, uus ja sügavam usk ning lootus leida. Me oleme võimekamad kui seda siiani arvanud oleme. Elu tõestab seda meile, kui ta on proovile meid pannud. Ei leidu olukorda, milles suure vaimu kohalolu puuduks. Kõik toimub jumaliku-kosmilise korra järgi. Ka kurjusel on oma roll ja ülesanne. Toimub puhastumine ja see on hea. Alateadlikud ohvripositsioonid manifesteeruvad, et kõik, mis meis veel takistab kõrgeima võimalikkuse avaldumist nähtavaks saaks. Rahu asub meie endi sees ja kui me selle leiame, saame kogeda tõelist hinge õnnistust.

Katastroofi ja kriisi maailmaga paralleelselt eksisteerib ka maailm, kus on vabadust, ruumi ja värsket õhku. Üks võimalik viis, kuidas me elule oleme vaadanud ei toimi enam. Inimeste hingeline evolutsioon soovib uusi vorme. Kas me näeme uusi vorme, uut võimalikkust või oleme kinni vanas?

Tänane hetk on koht, kus inimesel tuleb enda sees selgelt teadvustada, mis on tema elu sisu. Kõik, mis täitis enne inimeste elu, kõigub ning on seatud kahtluse alla. Kas seda, mis kõigub on vaja taastada või lasta tal kukkuda ning hukkuda?

Inimestel ei ole tegelikult mitte midagi häda. Häda on hoopis sellega, kuidas inimesed on seni elule vaadanud. Elule tuleks vaadata teisiti ja seda see praegune olukord õpetabki meile.

Kui sa vaatad loodust, linde ja loomi enda ümber, siis kuidas sa neid näed? Mida näed? Ja, kas sa üldse näed? Praegune olukord õpetab meid nägema.

Inimesed, kes on seni toetunud oma elus enamjaolt välisele, saavad kõige suurema löögi osalisteks ja oleks vale arvata, et see löök tuleb kusagilt väljastpoolt. See löök on kui sisemine ehmatus, realisatsioon, mis on päris ja mis mitte.

Tuleb aru saada, et küsimus ei ole ühes üksikus sündmuses, vaid me oleme pikema protsessi sees. Siin aitab meid lihtne mõistmine, et selles suhtelises maailmas, kus me elame, ei ole midagi püsivat. Isegi kõige kindlamad asjad, tulevad ja lähevad. Ja just läbi sellise vaimutunnetuse tuleb meil liikuda täna, homme ja ülehomme. Meil tuleb saada vaimsemaks, sest vaimus leiame me rahu ja tasakaalu ning püsiva allika. Kindluse.

 


Eelmine
Ärge alluge hirmule, vaid kasvage usus
Järgmine
Ülendumine läbi kannatuse

Lisa kommentaar

Email again: