Sildid:

Väliseid takistusi pole olemas, on vaid sisemised kõrvalepõiklemised

Me omistame endi arenguvajadused, sisemised puudujäägid teistele inimestele, takistades nõnda ise omaenese arengut.

Sellest, et välises maailmas tegelikke takistusi ei asu, on võimalik aru saada erinevalt, vastavalt meie mõistmisvõime sügavusele.

Me võime seda tõdeda intellektuaalselt, aga ka sügavalt vaimselt läbi elades. Intellektuaalne arusaamine on pinnapealsem, vaimne läbielamine on aga kogemuslik.

Ajastul, kus valdavalt naised avanevad kiiremini vaimuilmale kui mehed, võivad nad kogeda perioode elus, kus mees, kes ei taipa, kes pole piisavalt tundlik või asine nii maises kui ka vaimses mõttes, on nende jaoks takistuseks. See on tõest sama kaugel kui Kuu Päikesest.

Me omistame takistavad omadused teisele inimesele või mõnele olukorrale, aga meie sisemiste takistustega ei ole need inimesed või olukorrad kuidagi seotud. Meie partner on meie jaoks indikaatoriks meie oma sisemiste ebakõlade osas.

Kui me ei saa millelegi välisele omistada takistuse staatust, jäävad inimesed tihtilugu haigeks. Sel juhul kujuneb viimasest inimesele takistav tegur, millele osutada ja millele toetuda. Selle abil loome me identiteedi enesest ja seda kõike vaid seetõttu, et mitte enda sisemist arengut vastu võtta.

Ehk meil tuleb enestelt küsida - millest põiklen läbi takistuse omistamise välisele enda puhul kõrvale? Võib-olla ootavad naiselikud/mehelikud omadused meis süvendamist. Võib-olla nõuab see sisemiselt uuele kvaliteedile tõusmist, oma seniste käitumislike harjumuste muutmist. Põhjuseid võib olla erinevaid, kuid küsimus, mida enestele esitada on alati üks – millest põiklen kõrvale?

Me elame kannatamatuse ehk kiire olemise ajastul, kus tulemusi ei mallata oodata. Kannatamatus, soov haarata (sest pole ju muud võimalust) ohjad, panna välised teod enese eest rääkima ning usaldamatus (nt mehe, homse päeva jms suhtes) on omadused, mis kultiveerivad naisest naiselikkuse välja. Kontrolliv ja juhtiv inimene võib luua korda ning mõjuda isegi teatud maani turvaliselt, kuid tervendavalt ta ümbruskonnale ei mõju. Tervendavalt mõjub inimene ümbritsevale kui temast kiirgub usaldust.

Selleks, et mees avaneks, vajab ta naise armastust ja tervendavat puudutust. See sünnitab iga inimese uuele tasemele. Armastuses ja puudutuses peab olema kannatlik. Kannatavas inimeses ei ole kannatlikkust, kui see temas tekib, kannatus kaob. Vähemalt hingeline. Kui hingeline kannatus on kadunud, on loodud hea eeldus ka kehaliseks tervenemiseks.

Tõeline tervenimine toimub alistumise kaudu. Mõnikord (tegelikult üpris tihti) tuleb meil alistuda rollile milles oleme. Meil kõigil on oma roll ja ülesanne ja just selline, mis parajasti on ning meil tuleb olla sellega rahus.

Eelmine
Probleemid närvisüsteemiga viitavad hingehaigusele
Järgmine
Milleks mulle mees kui ise hakkama saan?

Lisa kommentaar

Email again: