Vanakurja trikitamised

Me elame ajastul, kus massiteadvuses valitseb Vanakuri. Vanakuri on kaval ja otsib pidevalt võimalust segadust tekitavaid mänge mängida.

Kui sa kord oled teda läbi näinud, siis märkad, et ta on täiesti avalik ja vaatab sulle vastu paljudest eluaspektidest - kasvatuses, rõivamoes, televisioonis, toiduainetes, hariduses, valitsuses, suhetes, majanduses, korrakaitses, muusikas jne jne. Ta on seal tänu inimestele, kes ei ole teadlikud, milleks nad siin on, mida nad oma kehastusega loovad ning mis jõu poolt nad juhitud on. Vaid millestki ärganu saab aru, et siit maailmast on võimalik läbi kõndida sügavas unelaadses seisundis, olemata teadlik iseendast, tõest, oma päritolust ja kõigest sellest, mis on päris. Inimene elab valdavalt illusioonide kütkeis ajades pimesi taga hukatusse viivaid eesmärke. See on kannatuste tee, ego tee, mis rahuldab inimest parimal juhul vaid loetud hetked.

Vanakuri elab detailides ja püüab läbi inimteadvuse madalama osa hoida inimese tähelepanu detailidel. Ta trikitab ja eksitab inimest läbi mentaalsuse justnagu Eduard Tubina balletis „Kratt“. Iga inimene peab ise tahtma saada puhtaks nii oma mõtetes, sõnades kui ka tegudes. Muud teed ei ole.

Vanakurja üks eesmärk on võtta ära inimese kõrgem tahe, sest tahe tuleb Loojalt ja läbi selle impulsi on inimene kutsutud siia maailma oma osa andma. Suheldes inimestega tuleb alati vaadata (jõuda selgusele), mis jõud teda juhib ja käituda vastavalt sellele. Loomulikult, inimene ise ei pruugi aru saada, mis jõud tema mõtteid ning tundmusi hägustab ja suunab.

Meil tuleb elus ärgata vähemalt kaks korda - ärgata iseenda tõelisele olemusele ning ärgata sellele, mis siin maailmas päriselt toimub. Inimene, kes eitab tumedat jõudu, eitab ka valgust sügaval oma olemuses. Hea ja kurja võitlus ei ole midagi, mis elab vaid ilukirjanduses, vaid see on reaalselt igal hetkel sündiv. Ainult nõnda saab areng päriselt toimuda. Kuri on meeldetuletus, et oma vaimuga tuleb pidevalt tegeleda.  Kuri meelitab, eksitab ja ta mängib alati inimese nõrkuste peale ja kindel on see, et need leitakse. Seega, näe läbi ja saa puhtaks!

Foto: Joanita Janson

Eelmine
Mida teha, kui teadmatus on maad võtnud?
Järgmine
Tee seda, mida teha saad ja ära ülejäänu pärast muretse

Lisa kommentaar

Email again: